Nowenna Niepodległości

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To doskonała okazja, aby podziękować Bogu za ten czas.

Wierząc, że Chrystus - Zbawiciel wszystkich narodów świata, czuwa nad narodem polskim i nieustannie mu błogosławi, a także ufając w matczyne wstawiennictwo Maryi, Niepokalanej Królowej Polski, pragniemy w stulecie odzyskania niepodległości zanieść do Serca Jezusowego modlitewną nowennę i przez dziewięć miesięcy dziękować za dar wolności oraz wypraszać wszelkie łaski dla naszego narodu.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym dobro i pomyślność Ojczyzny leżą na sercu. Wspólnie stworzymy prawdziwą Nowennę Niepodległości i otoczymy modlitwą cały nasz kraj.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

• Luty 2018

Św. Jan Paweł II
    Za chorych i cierpiących oraz służbę zdrowia. Patron: św. Jan Paweł II
  • Marzec 2018

Bł. Aniela Salawa
    O poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Patron: bł. Aniela Salawa
  • Kwiecień 2018

108 Męczenników II wojny światowej
    Za poległych w obronie Ojczyzny. Patroni: 108 Męczenników II wojny światowej
  • Maj 2018

By Niepokalana była rzeczywista Królową Polski. Patron: św. Józef Sebastian Pelczar.

• Czerwiec 2018

Za rodziny, dzieci i młodzież. Patronka: św. Urszula Ledóchowska.

• Lipiec 2018

O jedność i pokój w Ojczyźnie. Patronka: św. Faustyna Kowalska.

• Sierpień 2018

O wolność od nałogów i wad narodowych. bł. Jerzy Popiełuszko.

• Wrzesień 2018

Za środki masowego przekazu i środowiska twórców kultury. Patron: św. Maksymilian Kolbe.

• Październik 2018

Za rządzących państwem i stojących na straży bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Patron: Kard. Stefan Wyszyński.

• Bądź z nami

Kwota