Do ideału MI

• To najnowsza inicjatywa Fundacji Niepokalanej wychodząca naprzeciw potrzebie pogłębienia i zrozumienia idei całkowitego oddania się Niepokalanej - drogi, proponowanej tym, którzy włączają się do Rycerstwa Niepokalanej i pragną wzrastać w coraz doskonalszym należeniu do Maryi Niepokalanej jako rzecz, narzędzie i własność, czyli według ideału, który zaproponował sam św. Maksymilian M. Kolbe. Aktualizacja: 2 stycznia 2024, 34.3

• Na to modlitewne spotkanie zapraszamy także tych, którzy pragną poznać lub pogłębić swoje oddanie się Niepokalanej.

Organizator:
    Fundacja Niepokalanej
    Informacje i zapisy:
    Teresa M. Michałek
    e-mail: poczta@fundacjaniepokalanej.plFormularz zapisu →
    Prowadzący:
    O. Piotr M. Lenart OFMConv
    od 1992 r. zaangażowany w rozwijanie i propagowanie Rycerstwa Niepokalanej i duchowości św. Maksymiliana M. Kolbego
    Koszt:
    350 zł (nocleg, wyżywienie, materiały pomocnicze)
  • Cztery cykle w ciągu roku trzydniowych spotkań, mocno wspieranych modlitwą zakonów kontemplacyjnych.

Cykl I: 2-4 lutego 2024 (w 2025 - II edycja)
    Wzrastam w miłości do Niepokalanej
    Od nabożeństwa dewocyjnego do doskonałego.
    Nowenna Wielkiego Jubileuszu Odkupienia (Rok I - Tajemnica Odkupienia w Objawieniu Bożym)
    Cykl II: 24-26 maja 2024
    Wzrastam w miłości do bliźniego
    Od mentala biorcy do mentala dawcy.
    Cykl III: 6-8 września 2024
    Wzrastam w miłości do Jezusa
    Od katolika niedzielnego do katolika dzielnego.
    Nowenna Wielkiego Jubileuszu Odkupienia (Rok I - Tajemnica Odkupienia w Tradycji Ojców)
    Cykl IV: 8-10 listopada 2024
    Wzrastam w miłości do Kościoła
    Od "zosi samosi" do "communio in caritate".
    Nowenna Wielkiego Jubileuszu Odkupienia (Rok I - Tajemnica Odkupienia u Mistyków)
  • Najlepiej poznaje się Niepokalaną na kolanach - zauważył św. Maksymilian.

Cykl czterech spotkań w miejscu, które założył i w którym upodobniał siebie i innych do Niepokalanej, wychodzi naprzeciw temu zaleceniu Świętego Założyciela Rycerstwa Niepokalanej.

Od piątku do niedzieli - na modlitwie, adoracji i celebrowaniu Eucharystii - chcemy uczyć się miłości do Niepokalanej i umiejętności Jej naśladowania, aż do osiągnięcia ideału MI - stania się jak Ona, jak Niepokalana.

W programie:
    Adoracja - dialog z Jezusem, razem z Maryja Niepokalaną
    Sakrament pojednania - jako Brama Nieba, życia w łasce uświęcającej
    Maryjna Szkoła (konferencje o oddaniu/poświęceniu wg św. Maksymiliana)
    Nowenna Wielkiego Jubileuszu Odkupienia 2033 (2024-2032)
  • Dni modlitwy i formacji dla pragnących poznać i pogłębić ducha oddania się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana M. Kolbego.

Zgłoś swoje uczestnictwo

Jeżeli nie wyświetla się formularz poniżej, użyj tego linku: forms.gle/PzD8ga9rS92r4cDq9