maryjni.pl

• My dla Maryi - Maryja dla nas

• Po 12 latach, odkąd Maryjny portal wystartował w sieci, zdecydowaliśmy się go odnowić i uczynić jeszcze bardziej pożytecznym dla szerzenia kultury Maryjnej w sieci, a przez Internet - na całym świecie.

Dotychczas administrowaniem i zarządzaniem portalem zajmowała się jedna osoba, franciszkanin z Niepokalanowa, mający też różne inne obowiązki i zadania w klasztorze, wydawnictwie Ojców Franciszkanów, Rycerstwie Niepokalanej i Fundacji Niepokalanej. Przy pomocy kilku współpracowników (dokł. dwóch osób), portal powoli wzbogacał się o nowe treści, dzięki czemu zyskał wysoką pozycję w wyszukiwarkach oraz sporą liczbę osób odwiedzających i korzystających z serwisów portalu.

Od wielu lat były podejmowane próby modernizacji skryptów portalu, ale bez powodzenia. Dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć tę modernizację agencji reklamowej MEDIA ESSENCE, specjalizującej się także w projektowaniu serwisów dla parafii i instytucji kościelnych. Jednak, jak na nasze możliwości, jest to dość kosztowna inwestycja.

Pragniemy, aby odnowiony portal mógł być dostępny jeszcze w maju, miesiącu Maryjnym, stąd zwracamy się z ogromną prośbą o dofinansowanie tej inwestycji.

• Wsparcie modernizacji maryjni.pl

Uwaga: klikając powyższy link, zostaniesz przekierowany na stronę "FORMULARZ ZAMÓWIENIA" Przelewy24, by bezpiecznie sfinalizować transakcję. Twoje wsparcie wpłynie na konto Fundacji Niepokalanej, z której funduszy jest finansowane przedsięwzięcie modernizacji portalu maryjni.pl
    • Liczy się zarówno każde wsparcie finansowe,
    • jak i twórcze (publikacja tekstów, wpisów na Maryjnym blogu, udostępnianie Maryjnych mediów - obrazów, filmów, nagrań..., dzielenie się świadectwem Maryjnego działania w naszym życiu),
    • a szczególnie to wsparcie modlitewne, by Maryjny Portal przyczyniał się do rozwoju kultury Maryjnej w sieci i na całym świecie, w każdej ludzkiej duszy.
  • Docelowo musimy zebrać 15.000 zł. Dzięki temu portal stanie się responsywny (dostosowany do różnych urządzeń: komputerów, tabletów, smartfonów), łatwiej będzie można znaleźć interesujące nas treści, jak też będzie można go współtworzyć, a tym samym przyczynić się do szerzenia kultury Maryjnej, poprzez prowadzenie bloga w "Strefie Maryjnych".

Utworzenie Maryjnego Portalu i jego sfinansowanie to pierwszy etap, którego realizację powierzyliśmy agencji reklamowej Media Essence.

Drugi etap - to przeniesienie treści ze starego Portalu, ale nie na zasadzie "kopiuj/wklej" czy "importuj", gdyż konieczne jest przejrzenie każdego tekstu, każdej grafiki i innej zawartości starego serwisu, i sprawdzenie pod kątem treści, źródeł i odpowiednich praw. Na tym etapie konieczne jest uzupełnienie treści, których brakowało w starym serwisie lub były niedopracowane.

Trzeci etap - to zaproszenie ludzi Maryjnych do współtworzenia Portalu, szczególnie do budowania "Strefy Maryjnych" - Maryjnego bloga, który dzięki temu może stać się sercem Maryjnego Portalu.

W końcu czwarty etap - to odciągnięcie chrześcijan od liberalnych i sprzyjających marksistowskim ideologiom mediów społecznościowych (social media) lub ograniczenie ich używalności, a w to miejsce zapewnienie im atrakcyjnego i wartościowego wyrażania siebie w Społeczności Ludzi Maryjnych (Marian Social).

Zapraszamy do współdziałania na każdym z tych etapów, ponieważ na dzisiejsze czasy są one doskonałym sposobem realizacji celu Rycerstwa Niepokalanej: zdobycia całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną.

• Pragniemy, jak św. Maksymilian Maria Kolbe, aby wszelkie wynalazki służyły najpierw "sprawie uświęcenia dusz przez Niepokalaną (...). W połatanym habicie, w połatanych butach, na samolocie najnowszego typu, jeżeli to będzie potrzebne dla zbawienia i uświęcenia większej ilości dusz - pozostanie naszym ideałem" (św. Maksymilian, Pisma, 1126).